VII EDYCJA - 2021 / 2022
28 kwietnia 2022 w naszej szkole  odbyła się VIII edycja konkursu matematycznego PLATMAT. Gościliśmy 16 dwuosobowych drużyn uczniów klas ósmych ze szkół podstawowych. Uczniowie mieli okazję zwiedzić naszą szkołę oprowadzeni przez uczniów klasy 2c o profilu matematycznym.
 
Młodzież doskonale radziła sobie z zadaniami testowymi jak również z zadaniami otwartymi z różnych działów matematyki. Konkurs podzielony jest na dwie części – indywidualną która tworzy punktację dla drużyny i pracę w parach – drużynach. Najlepszymi uczestnikami konkursu okazali się: 
I miejsce: Borys Wawrzynow i Maciej Ryszka
z Zespołu Szkół nr 2 w Sosnowcu,
II miejsce:  Łukasz Moliński i Leon Lis ze Szkoły Podstawowej nr 12 z Dąbrowy Górniczej,
III miejsce:  Jakub Sysakiewicz i Piotr Zając z Zespołu Szkół nr 2 w Sosnowcu,
Wszystkim uczestnikom oraz przygotowującym ich nauczycielom serdecznie gratulujemy.

 

VII EDYCJA - 2020 / 2021

29 kwietnia 2021 odbył się międzyszkolny  konkurs 

matematyczny PlatMat zorganizowany przez II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu pod patronatem Dyrektora tej placówki mgr Justyny Tulickiej. Była to już siódma  edycja rywalizacji uczniów, która miała miejsce  w gmachu Plater. Konkurs skierowany  był  do uczniów szkół podstawowych zainteresowanych matematyką i chcących sprawdzić się w rywalizacji z rówieśnikami. W matematycznych zmaganiach udział brały  dwuosobowe drużyny, które rozwiązywały  zadania z zakresu podstawy programowej z matematyki dla szkół podstawowych. Na zwycięzców obok chwały i dyplomów czekały  cenne nagrody rzeczowe. W tej edycji I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 Igor Gawor, Szymon Grzesik, II miejsce Weronika Słaboń i Karolina Sroka ze Szkoły Podstawowej nr 6, miejsce III  Maria Dubiel, Zofia Kamińska  również ze Szkoły Podstawowej nr 6. Gratulujemy zwycięzcom.

 

VI EDYCJA - 2018 / 2019

W dniu 28 marca 2019 odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny PLATMAT. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych oraz podstawowych. W tym roku szkolnym zgłoszono 22 drużyny czyli 44 uczniów, którzy reprezentowali szkoły podstawowe i gimnazjum z Sosnowca oraz Dąbrowy Górniczej. W konkursie biorą udział dwuosobowe drużyny, które rozwiązują zadania z zakresu podstawy programowej z matematyki dla szkół gimnazjalnych i podstawowych.
Na najlepszych czekały  mp4 oraz nagrody książkowe, a dla pozostałych nagrody pocieszenia. Wyróżnieni  bez trudu poradzili sobie z rozwiązaniem zadań. Zawodnicy mogli również zobaczyć występy uczniów liceum.
Zwycięzcami zostali Maria Pieczarka oraz Jarosław Szymski uczniowie Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej , drugie miejsce zajęli Katarzyna Kubica i Kamila Guzik  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 z Sosnowca, III miejsce zajęli Julia Szymik i Kacper Ferdek  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6  z Sosnowca,  a miejsce IV uczniowie Antonina Marszałek oraz Jakub Adamek  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 z Sosnowca .Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

 

V EDYCJA - 2017 / 2018

22 marca odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny PLATMAT. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych oraz podstawowych. W tym roku szkolnym zgłoszono 24 drużyny czyli 48 uczniów, którzy reprezentowali szkoły podstawowe i gimnazjum z Sosnowca oraz Dąbrowy Górniczej. W konkursie biorą udział dwuosobowe drużyny, które rozwiązują zadania z zakresu podstawy programowej z matematyki dla szkół gimnazjalnych i podstawowych.
Na najlepszych czekały  mp4 oraz nagrody książkowe, a dla pozostałych nagrody pocieszenia. Wyróżnieni  bez trudu poradzili sobie z rozwiązaniem zadań. Zawodnicy mogli również zobaczyć występy uczniów liceum.
Zwycięzcami zostali Maria Pieczarka oraz Jarosław Szymski uczniowie Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej , drugie miejsce zajęli Julia Szymik i Kacper Ferdek uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 z Sosnowca, III miejsce zajęli Jakub Pośpiech i Krzysztof Borda uczniowie Szkoły Podstawowej nr 39 z Sosnowca,  a miejsce IV uczniowie Antonina Marszałek oraz Jakub Adamek uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 z Sosnowca .Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!
 

 

IV EDYCJA - 2016 / 2017

28 marca odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny PLATMAT organizowany jest przez nauczycieli matematyki w II LO im. E. Plater od roku szkolnego 2012/2013. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych zainteresowanych matematyką i chcących sprawdzić się w rywalizacji z rówieśnikami.
W matematycznych zmaganiach udział biorą dwuosobowe drużyny, które stawiane  są przed zadaniami z zakresu podstawy programowej z matematyki dla szkół gimnazjalnych. Na zwycięzców obok chwały i dyplomów czekają cenne nagrody rzeczowe.
Zdolni uczniowie szkół gimnazjalnych po raz kolejny zaskoczyli nauczycieli swoimi umiejętnościami matematycznymi, a najlepsi bez problemu poradzili sobie nawet z najtrudniejszymi obliczeniami.  Zawodnicy mogli również zobaczyć występ szkolnego zespołu i  teatru.
Zwycięzcami zostali Marta Kładż oraz Marcin Bednarczyk uczniowie Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej  , drugie miejsce zajęli Michał Sowiński oraz Jakub Maciejewski Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu  , III miejsce zajęli Julia Smagowska i Marcel Duda uczniowie Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej,  a miejsce IV uczniowie Krzysztof Dziechciąrzi Julia Łusicka również Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!
 

III EDYCJA - 2015 / 2016

11 marca odbył się międzyszkolny konkurs matematyczny PLATMAT, organizowany przez nauczycieli matematyki II LO im. E.Plater. W konkursie, skierowanym do uczniów gimnazjów, chcących sprawdzić  swoją wiedzę i umiejętności z matematyki, brały udział dwuosobowe drużyny, które zmierzyć się musiały z zadaniami z zakresu podstawy programowej dla szkół gimnazjalnych. Na zwycięzców obok chwały i dyplomów czekały cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez zaprzyjaźnioną ze szkołą firmę.

 Zdolni uczniowie szkół gimnazjalnych po raz kolejny zaskoczyli nauczycieli swoimi umiejętnościami matematycznymi, a najlepsi bez problemu poradzili sobie nawet z najtrudniejszymi obliczeniami.  Zawodnicy mogli również zobaczyć występ szkolnego zespołu i  teatru.

Radość malowała się na twarzach zwycięskiej drużyny odbierającej pierwszą nagrodę – tablety, zwycięzcami zostali Piotr Cieślik oraz Wiktor Jochymczyk uczniowie klasy III Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Górniczej. Drugie miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 2 w Sosnowcu Weronika Michoń i Aleksander Zuziański, III miejsce zajęli  uczniowie Gimnazjum nr.16 w Sosnowcu Michał Kuras i Michał Sowiński, natomiast IV miejsce zajęła drużyna reprezentująca Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Górniczej Nela Duffek, Krzysztof Wodecki. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom! 

 

II EDYCJA -  2013 / 2014 - 3 kwietnia 2014 r.

W dniu 3 kwietnia odbył się regionalny konkurs matematyczny PlatMat zorganizowany przez II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu pod patronatem Dyrektora tej placówki mgr Doroty Leszczyńskiej.  Była to już druga edycja rywalizacji uczniów, która odbyła się w gmachu Plater. Licznie zebrana młodzież z Sosnowca i miast sąsiadujących zebrała się w szkolnej auli.  Zdolni uczniowie szkół gimnazjalnych po raz kolejny zaskoczyli nauczycieli swoimi umiejętnościami matematycznymi, a najlepsi bez problemu poradzili sobie nawet z najtrudniejszymi obliczeniami.  Radość malowała się na twarzach zwycięskiej drużyny odbierającej pierwszą nagrodę – tablety.

Prowadzące  konkurs matematyczki z Plater mgr Wioleta Pawlicka oraz mgr Iwona Milcarz podzieliły się z nami swoimi opiniami. „Cieszymy się bardzo, że konkurs również w tym roku zainteresował młodzież gimnazjalną i jest coraz bardziej popularny. Wszystko udało się zgodnie z planem" – po zakończeniu konkursu podsumowała W. Pawlicka. I. Milcarz dodała: „Bardzo miło było patrzeć na możliwe przyszłe pokolenie matematyków. Konkurs utwierdził nas w przekonaniu, że mamy bardzo zdolną polską młodzież".