Profil medialny

Profil dwujęzyczny

Poznaj wydarzenia sportowe z udziałem naszych uczniów.

Mistrzostwa Sosnowca w Tenisie Stołowym

Z radością informujemy, że zawodnicy reprezentujący II LO im. E. Plater w Mistrzostwach Sosnowca w Tenisie Stołowym wywalczyli drużynowo:
III miejsce - dziewczyny w składzie: Agata Czapla (3BP), Aleksandra Gryglewska (3AG), Helena Kasperczyk (2D)
Więcej…

Jesienne zmagania lekkoatletek!

Deszcz, niska temperatura i własne słabości- to przeciwności, z którymi musiały się zmierzyć nasze Plateranki specjalizujące się w biegach, skokach i rzutach. Na Wojewódzkim Finale Ligii Lekkoatletycznej w Częstochowie  walczyły o pobicie własnych rekordów życiowych.
Więcej…

Piłka nożna

Nasze uczennice zajmują trzecie miejsce w Sosnowieckich Mistrzostwach Szkół ponadpodstawowych w piłce nożnej. W kategorii chłopców Plateranie zdobywają wicemistrzostwo Sosnowca. Gratulujemy!

Skład żeński: Karolska Wiktoria, Sałata Emilia, Przybylska Weronika, Mazur Anna, Paulina Chudy, Molenda Natalia, Marzec Amelia, Jaruga Julia.
Skład męski: Jakub Szymczyk, Jakub Adamek, Szymon Bugania, Hubert Flak, Maciej Buba, Szymon Siwek, Igor Porwolik.
Więcej…

Festiwal sztafet

5 października Plateranie rywalizowali z innymi drużynami z sosnowieckich szkół na Festiwalu Sztafet. Ten rodzaj zawodów ponownie pojawił się w kalendarzu sportowym po kilku latach przerwy.Chłopcy uplasowali się na 5 pozycji, natomiast dziewczyny ponownie osiągnęły mistrzostwo miasta. Gratulujemy!
Więcej…

Liga lekkoatletyczna

W czwartek 30 września na sosnowieckim stadionie odbyła się Liga Lekkoatletyczna wchodząca w skład sportowej Licealiady. Nasi reprezentanci rywalizowali w swoich konkurencjach zdobywając punkty dla całej drużyny. Chłopcy wywalczyli 5 pozycję w mieście, natomiast dziewczyny okazały się najlepsze w Sosnowcu i zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Poniżej prezentujemy zwycięzców poszczególnych startów:
Więcej…

Sztafetowe biegi przełajowe

W rozegranych zawodach w sztafetowych biegach przełajowych uczennice II LO Plater zostały wicemistrzyniami Sosnowca. Zawody odbyły się na "Górce Środulskiej" w dniu 28 września 2021r.

Skład drużyny: Amelia Malina, Rozalia Malina, Antonina Marszałek, Aleksandra Dubiel, Emilia Sałata, Nadia Okońska
Gratulujemy !!!

Narodowy Dzień Sportu

W ubiegły czwartek i piątek Plateranie świętowali Narodowy Dzień Sportu. Zajęcia aerodance i zumba fitness dostarczyły uczestnikom dużej dawki endorfin! Nasza młodzież aktywnie brała udział w grach zespołowych z piłki siatkowej, koszykówki oraz piłki nożnej. Pozytywna energia i świetna zabawa towarzyszyła nam do samego końca. Poniżej przedstawiamy wyniki rozgrywek.
Więcej…

Memoriał Kamili Skolimowskiej

Finał Licealiady

Uczennice II LO im. E. Plater zajęły V miejsce w  koszykówce 3x3 dziewcząt w Finale Licealiady województwa śląskiego. Zawody zostały rozegrane 18 czerwca br. w Katowicach. Skład drużyny: Zuzanna Kwiatkowska, Anna Mazur, Laura Biskup, Roksana Słowińska. Gratulujemy!

Licealiada

Uczennice II LO Plater  Anna Zielińska i Wiktoria Górecka zajęły 4 miejsce w Finale Licealiady województwa śląskiego w siatkówce plażowej dziewcząt.
Zawody zostały rozegrane w Będzinie na boiskach OSiR-u w dniu 11 czerwca.

Jemy zdrowo

Po cyklu zajęć dotyczących zdrowego stylu życia nasi uczniowie wprowadzają nabytą wiedzę w życie. Prezentujemy ich pomysły na dobrze zbilansowane posiłki oraz produkty godne polecenia, które udało im się znaleźć na półkach sklepowych.

Aktywne pasje

Nadal Aktywni!

Wspomnienia z aktywnych ferii

Zapraszamy!

WF online!

Aktywność fizyczna na łączach internetowych? Przy odrobinie chęci i zaangażowania wszystko jest możliwe! Nasi uczniowie zostali wyposażeni w praktyczną wiedzę i liczne pomoce wizualne, które umożliwią im zadbanie o zdrowie i sprawność w tych trudnych czasach.

Aktywni mimo wszystko!

Plateranie doceniają wartość aktywności fizycznej podczas pandemii. Korzystają z wielu narzędzi (również tych niestandardowych) aby urozmaicać swoje treningi. Pamiętają o ruchu na świeżym powietrzu, oczywiście zgodnym z zasadami bezpieczeństwa! ZOBACZ JAK ĆWICZYMY

Więcej…

Zmienne szczęście naszych drużyn siatkarskich

W eliminacjach Mistrzostw Sosnowca Szkół Ponadpodstawowych w piłce siatkowej nasze zespoły zajmują 2 miejsce.

Więcej…

Zawody pływackie

06.11.19. nasze wyjątkowo radosne drużyny (żeńska i męska) wzięły udział w miejskich zwodach pływackich. Po zaciekłej rywalizacji zarówno na odcinkach indywidualnych, jak również w sztafetach 8x50 m stylem dowolnym oba składy uplasowały się na III miejscu. Serdecznie gratulujemy!