Po cyklu zajęć dotyczących zdrowego stylu życia nasi uczniowie wprowadzają nabytą wiedzę w życie. Prezentujemy ich pomysły na dobrze zbilansowane posiłki oraz produkty godne polecenia, które udało im się znaleźć na półkach sklepowych.

Aktywność fizyczna na łączach internetowych? Przy odrobinie chęci i zaangażowania wszystko jest możliwe! Nasi uczniowie zostali wyposażeni w praktyczną wiedzę i liczne pomoce wizualne, które umożliwią im zadbanie o zdrowie i sprawność w tych trudnych czasach.

Aktywni mimo wszystko!

Plateranie doceniają wartość aktywności fizycznej podczas pandemii. Korzystają z wielu narzędzi (również tych niestandardowych) aby urozmaicać swoje treningi. Pamiętają o ruchu na świeżym powietrzu, oczywiście zgodnym z zasadami bezpieczeństwa! ZOBACZ JAK ĆWICZYMY

Więcej…

Zmienne szczęście naszych drużyn siatkarskich

W eliminacjach Mistrzostw Sosnowca Szkół Ponadpodstawowych w piłce siatkowej nasze zespoły zajmują 2 miejsce.

Więcej…

Zawody pływackie

06.11.19. nasze wyjątkowo radosne drużyny (żeńska i męska) wzięły udział w miejskich zwodach pływackich. Po zaciekłej rywalizacji zarówno na odcinkach indywidualnych, jak również w sztafetach 8x50 m stylem dowolnym oba składy uplasowały się na III miejscu. Serdecznie gratulujemy!

Zobacz galerię zdjęć

Warsztaty baletowe

18.10.19. wrażliwe na piękno uczennice klas pierwszych wzięły udział w warsztatach baletowych „Tajniki tańca współczesnego”. Odbyły się one w katowickiej Szkole Sztuki Tańca „Arabesque” pod okiem doświadczonej i wymagającej nauczycielki. Okazało się, że jeszcze nie jest za późno, aby rozpocząć profesjonalny trening…

Sukces naszych lekkoatletek!

Zaskoczyły wszystkich rewelacyjnym wynikiem!
Dnia 04.10.19. nasza żeńska reprezentacja wywalczyła V miejsce w województwie w Szkolnej Lidze LA. Ich wspólny wysiłek zaowocował uzyskaniem 907 punktów!  Drużynę tworzyło 16 dziewczyn:  Filipecka Aleksandra, Łyszkiewicz Klaudia, Chudy Paulina, Ślęczek Kinga, Stanek Magdalena, Chudyka Natalia, Porębska Karolina, Krasowska Kamila, Malina Rozalia, Malina Amelia, Kwiatkowska Zuzanna, Rodek Wiktoria, Garbowska Julia, Nosal Aleksandra, Jaworska Karolina i Mazurek Aleksandra.

Więcej…

Szkolna Liga Lekkoatletyczna

W rozegranych zawodach rejonowych Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej uczennice II LO im.E. Plater zajęły pierwsze miejsce i awansowały do finału wojewódzkiego. Zawody odbyły się na stadionie MOS Sosnowiec 26 września br.

Na dystansie 100 m zwyciężyła Aleksandra Filipecka, 200 m wygrała Kinga Ślęczek, 400 m Karolina Porębska, 800 m Rozalia Malina natomiast w pchnięciu kulą zwyciężyła Aleksandra Nosala, a w rzucie oszczepem Aleksandra Mazurek. Dziewczęta II LO wygrały również w sztafecie 4x100 m.

GRATULUJEMY !!!

Uczennice II LO Mistrzyniami Województwa Śląskiego w Koszykówce 3x3

W Finałach Wojewódzkich koszykówki 3x3 rozegranych w dniu 6 czerwca w Bytomiu zawodniczki II LO im. E. Plater zajęły pierwsze miejsce.

Zawodniczki z Sosnowca wygrały z mistrzyniami z Częstochowy, Rybnika, Tarnowskich Gór, a w finale pokonały zespół  liceum z Wodzisławia Śląskiego.

Skład zwycięskiej drużyny Zuzanna Kwiatkowska, Zuzanna Skawińska, Wiktoria Rodek, Klaudia Łyszkiewicz.

Gratulujemy !!!

Mistrzostwo Sosnowca w koszykówce

W zawodach o mistrzostwo Sosnowca w koszykówce 3x3 zwyciężyły zawodniczki II LO im.E. Plater. Skład drużyny Zuzanna Kwiatkowska, Zuzanna Skawińska, Wiktoria Rodek, Klaudia Łyszkiewicz Chłopcy zajęli trzecie miejsce:Marcel Kłosowski, Jakub Sakowski, Patryk Sergiel. Zawody zostały rozegrane 3 czerwca na boiskach Technikum Nr 1 przy ul. Grota - Roweckiego.

Zawody lekkoatletyczne

W rozegranych zawodach lekkoatletycznych w dniu 22 maja  uczennice II LO im.E.Plater wygrały Szkolną Ligę Lekkoatletyczną. Zawody odbyły się na stadionie MOSiR przy ulicy Mireckiego.

Więcej…

Finał Województwa Śląskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych

W rozegranych Finałach Województwa Śląskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych uczennice II LO im.E.Plater w Sosnowcu zajęły 7 miejsce. Indywidualnie Karolina Porębska była trzecia, natomiast Kamila Krasowska siódma. Zawody zostały rozegrane 5 kwietnia 2019r. w Bytomiu w Parku Miejskim im. F. Kachla.

I miejsce w biegach przełajowych

Uczennice II LO im.E. Plater wygrały Zawody w Drużynowych Biegach Przełajowych o Puchar Prezesa MSZS w kategorii kobiet. Zawody zostały rozegrane na " Górce Środulskiej" w dniu 2 kwietnia br. Skład zwycięskiej drużyny: Karolina Porębska, Kamila Krasowska, Kinga Ślęczek, Paulina Szelążek, Klaudia Łyszkiewicz, Magdalena Stanek. Gratulujemy!

Sukces sportowy w mistrzostwach Sosnowca

W rozegranych  zawodach w piłce ręcznej w dniu 22 marca br. uczennice II LO Plater zajęły 3 miejsce w mistrzostwach Sosnowca. Po fazie grupowej i półfinałach  w meczu o trzecie miejsce pokonały zawodniczki IV LO Staszica lepiej wykonując rzuty karne.

Zawody w narciarstwie alpejskim

Uczniowie II LO im. E. Plater uczestniczyli w zawodach o Puchar Sosnowca w narciarstwie alpejskim, który odbył się na " Górce Środulskiej" w dniu 1 lutego 2019r. Najlepsze lokaty w swoich kategoriach zajęli Emilia Waluga, która była czwarta oraz Jakub Strzelec zajął szóste miejsce. Gratulujemy!

Sztafetowe biegi przełajowe

W finale województwa śląskiego w sztafetowych drużynowych biegach przełajowych uczennice 2 LO im.E. Plater zajęły 7 miejsce. Zawody zostały rozegrane w Rudzie Śląskiej w dniu 30 pażdziernika 2018r. Skład dużyny: Kinga Ślęczek, Klaudia Łyszkiewicz, Magda Stanek, Paulina Szelążek, Kamila Krasowska, Karolina Porębska, Karolina Filipczyk, Kinga Kozik. Gratulujemy !!!