Global

W dniu dzisiejszym grupa uczniów z klasy III BP wzięła udział w Czwartkowym Spotkaniu w Pałacu Schoena w Sosnowcu. Dr Dawid Surmik opowiedział o troszkę odległych czasach, w których życie na terenie Zagłębia koncentrowało się w oceanie.
Uczennica klasy III BG Milena Pogan w dniu 22 stycznia będzie uczestniczyć w Wojewódzkim Etapie Olimpiady Biologicznej.
Trzymajmy mocno kciuki za naszą uczennicę.
 

Serdecznie zapraszamy uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych do udziału w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego "Speaker's corner" online. W takim konkursie jeszcze nie uczestniczyliście. Przeczytajcie regulamin,  a sami się przekonacie.

11 stycznia klasa dwujęzyczna, 2e, wzięła udział w warsztatach online na temat Stanów Zjednoczonych Ameryki. Zajęcia prowadzone były przez Panią Monikę Laber z Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej, American Corner, na Uniwersytecie Śląskim. Tym razem przyglądaliśmy się różnym świętom obchodzonym przez Amerykanów, od ‘Thanksgiving’, poprzez ‘Hanukkah’ do lunarnego Nowego Roku. 

Uczennica naszej szkoły Emilia Pardała z klasy 3ap zakwalifikowała się do okręgowego etapu Olimpiady Artystycznej. 14 lutego 2022 czeka ją kolejny etap rywalizacji z zakresu wiedzy o kulturze i sztuce.

W ostatni wtorek 4 stycznia, Borys Bryzik uczeń klasy 2d pod kierunkiem dr Rafała Tulickiego na Wojskowych Powązkach przeprowadził wywiad z redaktorem Tadeuszem Płużańskim, wybitnym specjalistą między innymi zajmującym się tematyką Żołnierzy Wyklętych. Tematem przewodnim wywiadu była postać ostatniego cichociemnego, zamordowanego w mokotowskim więzieniu przy ulicy Rakowieckiej, Dionizego Sosnowskiego.