Od 2019 roku Teatr Nasz prowadzi mgr Bożena Kowalik, kontynuując wieloletnią chlubną tradycję. 

Tworzymy grupę przyjaciół.
Kochamy teatr, rozwijamy swoje pasje, wspieramy każdego, kto tego potrzebuje.
Spotykamy się w każdą środę o godz. 16:05 do 17:30 w auli.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć magię wyobraźni.
 
 
NASZE DZIAŁANIA W ROKU SZKOLNYM 2022/2023
Wspomnień czar…
Wracamy z wielkim sentymentem do naszego przedstawienia „Ouo vadis homo”. To były niezwykłe chwile. Stworzyliśmy zgrany zespół, grupę przyjaciół, których połączyła pasja i marzenia
Tak to właśnie było…
 
 
 
 
 Czy to już koniec i nie ma już nic… ?
 
Zmiany są potrzebne, choć bardzo trudno rozstać się z tymi:
<3 KTÓRYCH SIĘ PODZIWIA 
<3 KTÓRZY USKRZYDLAJĄ
<3 KTÓRZY SĄ INSPIRACJĄ
<3 BEZ KTÓRYCH ŚWIAT JEST SMUTNY.
 
Kochani, będę tęsknić za Wami, ale nadszedł czas, abyście pracowali z prawdziwym profesjonalistą, aktorem, panem Przemysławem Łamaczem. Powodzenia! <3
 
 
NASZE DZIAŁANIA W ROKU SZKOLNYM 2021/2022
PRÓBY DO MUSICALU (czerwiec)
Bardzo się cieszymy, że  aż 10 członków naszej trupy zakwalifikowało się do udziału w musicalu „Powróćmy jak za dawnych lat”, który zostanie wystawiony 1 września. Nie było łatwo. Pan Przemysław Łamacz – aktor- reżyser spektaklu by bardzo wymagający. To wspaniale, ze możemy pracować z takimi profesjonalistami. 
Wszyscy już myślą o wakacjach , a dla nas rok szkolny się nie kończy? . Ćwiczymy w czerwcu i w sierpniu.  Tak wyglądają próby ? Obejrzyjcie też krótkie filmiki.
 
 
 

 

PRÓBY DO MUSICALU (sierpień)
Trudno uwierzyć, że tak szybko płynie czas. Za dwa tygodnie wielki dzień! Zobaczymy, czy wszystkie wspaniałe doświadczenia zdobyte w trakcie pracy nad spektaklem zaowocuje świetnym występem, a tym czasem nadal próbujemy. 
 
 
 
„Powróćmy jak za dawnych lat” – jak spełniają się marzenia…
                                  Refleksje…
1 września raczej nie kojarzy się pozytywnie ? Powrót do szkoły, obowiązki, egzaminy… dla nas był to jednak piękny dzień.  Ciężko pracowaliśmy, aby osiągnąć sukces i spełnić swoje marzenia. Należeliśmy do wybrańców losu, którzy pod okiem świetnego profesjonalisty, aktora, pana Przemysława Łamacza, wspieranego przez opiekunkę naszego koła, mieli wystąpić w Sali Widowiskowo- Koncertowej Muza w musicalu „Powróćmy jak za dawnych lat”. Przedstawienie to było clou uroczystości nadania imienia Józefy Siwikowej, założycielki naszego Liceum, rondu w Sosnowcu oraz uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego. 
Jestem dumna ze wspaniałych  Aktorów Teatru Naszego i Absolwentów. Mam nadzieję, że uczniowie występujący w musicalu dołączą do szkolnej rodziny teatralnej, bo są wyjątkowi ! Wspaniale było wystąpić u Waszego boku na scenie. To niesamowite doświadczenie. Dziękuję <3   
 
Czy wszystko się udało? Czy spełniliśmy marzenia? Sprawdźcie sami.
 
 

Wrzesień i nowe początki…
Czar musicalu minął i trzeba było wrócić do szkolnej rzeczywistości. Pierwsze spotkanie członków Teatru Naszego było bardzo inspirujące. Pojawiło się wiele nowych ciekawych osobowości. Niestety, tegoroczni maturzyści, choć obiecali nam wsparcie, postanowili skupić się na przygotowaniach do egzaminu dojrzałości. Nie wszystkim, którzy zadeklarowali pracę w szkolnym kole teatralnym, wystarczyło zapału i po kilku spotkaniach przestali się pojawiać. Ci, którzy zostali, są pasjonatami teatru, z którymi można konie kraść!
 
 

Tworzymy zgrany zespół - nasze pierwsze etiudy
Burza mózgów, poszukiwania , praca z wierszem Tadeusza Różewicza i pierwsze efekty – nasze etiudy. 
 
 

Nasz pierwszy sukces
Sięgnęliśmy po laury w Ogólnopolskim Konkursie ” Mój Teatr”! Przeżyliśmy wyjątkową przygodę i wzbudziliśmy sensację wszystkich, którzy obserwowali nasze artystyczne działania na tle Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Musieliśmy wcielić się w role nie tylko reżyserów charakteryzatorów, aktorów, scenografów, ale także fotografów
 
 
Oto wyniki i efekty twórczej pracy.
II miejsce Krzysztof Wajda
III miejsce Katarzyna Wajda
 
 
Wyróżnienia:
Małgorzata Muszyńska
Natalia Kaczmarczyk
Magdalena Giełda
Emilia Kozieł
Szymon Siwek
Wiktoria Kloc
 
 


Dołącz do nas!
Poczuj magię wyobraźni i dołącz do nas. Potrzebujemy nie tylko gwiazd, ale także muzyków, wokalistów, tancerzy,  fotografów, scenografów, dźwiękowców, filmowców i innych miłośników teatru i ciężkiej, ale fascynującej pracy.  Wracamy po zakończeniu zdalnego nauczania i czekamy właśnie na Ciebie!
 

 
 
Wieczór autorski poetki i malarki pani Krystyny Leśniewskiej-Pasionek
W czasie ferii zimowych pewien niezwykły gentleman pan Zbigniew Zdzienicki przyszedł do naszego liceum, ponieważ dawno temu uczył w pobliskim technikum i był zachwycony występami utalentowanej młodzieży ze „szkoły za rzeką”. Chciał sprawdzić, czy wciąż Plateranie są tak niezwykli  i zaprezentują swoje zdolności. Zapytał, czy zgodzilibyśmy się na współorganizację wieczoru autorskiego pani Krystyny Leśniewskiej - Pasionek. Koło teatralne, kultywujące chlubne tradycje liceum, które ma już 114 lat, bez wahania i z entuzjazmem rozpoczęło pracę nad scenariuszem. 
2 kwietnia o godzinie 17 w miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu przeżyliśmy wspaniałe chwile. Wszystko wyszło koncertowo, a także poznaliśmy niezwykłą autorkę i jej twórczość. Bardzo miło było słuchać gratulacji od autorki, pana Zdzienickiego, pani Justyny Tulickiej- Dyrektor naszego Liceum i zaproszonych gości.

 

 


NASZE DZIAŁANIA W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
Szymon Siwek został laureatem IV Festiwalu Piosenki Filmowej "Śpiewanie na ekranie". Zachwycił jury wykonaniem piosenki z filmu „Porwanie Agaty” pt. „Czekasz na tę jedną chwilę”. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!  Zapraszamy do wysłuchania utworu TUTAJ
 
 
 

Piotr Lebelt zostałLaureatem XII edycji Wojewódzkiego Konkursu na MałąFormęTeatralną o charakterze profilaktycznym „PROFORMA”- w kategorii monodram. Konkurs zostałzorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Utalentowany aktor zaprezentowałspektakl, który uświadamia, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Sztukębędzie można zobaczyćw nowym roku szkolnym. Już dziś zapraszamy.

 
 
 
Udział w castingu do musicalu o założycielce szkoły Józefie Siwikowej
Członkowie szkolnego teatru wzięli udział w castingu zorganizowanym przez aktora pana Przemysława Łamacza. Wielu z nich zdobyło wymarzone role, a także dzięki zaproszeniu pana Łamacza  wzięło udział w ,,Biedni Polacy patrzą na getto " kolejnym widowisku teatru KTO. 
Było to wspaniałe doświadczeni, zwłaszcza, że młodzi aktorzy wystąpili u boku swoich starszych kolegów i koleżanek - absolwentów naszej szkoły.
 
Kliknij zdjęcie i zobacz galerię
 
 
 
 
Narodowe Czytanie „Balladyny” J. Słowackiego
Teatr Nasz i sympatycy zachęcili społeczność szkolną do wspólnego czytania tragedii J. Słowackiego „Balladyna”. 
 
 
 
 
Świąteczna pocztówka niespodzianka
Grupa teatralna z okazji świąt Bożego Narodzenia przygotowała dla grona pedagogicznego, uczniów i ich rodziców Świąteczną pocztówkę-niespodziankę. Aktorzy tańcząc, śpiewając i recytując złożyli życzenia świąteczne w niebanalny sposób. 
 

 

                                            
 
 
 
Nasze sukcesy
Aktorzy Teatru Naszego zaprezentowali swoje talenty, biorąc udział w dwóch konkursach. Piotr Lebelt zdobył I miejsce w Konkursie „Teatr jednego aktora” organizowanym w ramach projektu „Różne oblicza teatru. 6. Sosnowiecka Jesień Teatralna.”
 
 
Katarzyna Posikata otrzymała wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Patriotycznej
 
 
 
 
 
 
OGŁASZAMY KONKURS cool
► Zaprojektuj logo naszego teatru, które nawiązywałoby nie tylko do nazw „Teatr Nasz”, ale także podkreślało wieź z II LO im. Emilii Plater.
► Propozycje prześlij do Pani Profesor Kowalik (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
 
Czekamy na kreatywne pomysły! 

TAK TWORZYMY SZTUKĘ
   
 
   
 
NASZE DZIAŁANIA W ROKU SZKOLNYM 2019/2020
 
TEATR Nasz i „SKLEP Z ZABAWKAMI”
Wspaniale jest wywoływać uśmiech i jednocześnie wzruszać. Aktorzy szkolnego teatru napisali i wystawili etiudę teatralną pt. „Sklep z zabawkami” dla uczniów ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 30 w Sosnowcu. Spektakl został wystawiony w  Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Parkowej.
   
 
   
 
 
 
WYSTĘP SZKOLNEGO TEATRU NA FINALE  XXV OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU JEDNEGO WIERSZA O LAUR LATERANKI
 
NIE MOGŁO NAS ZABRAKNĄĆ NA  28 FINALE WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. 
 
OJ, BĘDZIE SIĘ DZIAŁO...
czyli nad czym obecnie pracujemy:
 
1. Musicalowa etiuda „PLATER DAY”
 
2. Groteskowa wizja świata w spektaklu „Szkoła jak sen”
 
 
 
 
 

 

2014/2015

Teatr Nasz działa w II LO im. Emilii Plater od wielu lat i skupia młodzież uzdolnioną artystycznie. Od roku 2014 opiekunem teatru jest mgr Ewa Sokołowska-Grobel. Na przestrzeni ostatnich lat uczniowie zaprezentowali w szkole, jak i poza nią, kilka spektakli:

 

"Na językach" - przedstawienie prezentowane min. w Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, Wyższej Szkole Biznesu  w Dąbrowie Górniczej,
 "Obudź nadzieję..." - realizacja programu Zaduszek Muzycznych w Kościele Katedralnym w Sosnowcu,

 

2015/2017

"Pensja Pani Siwikowej" - spektakl zaprezentowany w Sali Koncertowo-Muzycznej ''Muza'' w Sosnowcu,
"Wesele Dziadów" - przedstawienie wystawione w Teatrze Zagłębia,


"Dziwny jest..."  - spektakl powstały w ramach projektu z młodzieżą z Ukrainy ,pokazany w Szkole Muzycznej w Sosnowcu,

 

"Prawda i kłamstwo o Katyniu..." - spektakl szkolny,

 

Przedstawienie teatralne stanowiące pośmiertne wspomnienie mgr Michała Walińskiego - założyciela Teatru Naszego w II LO, wieloletniego nauczyciela j.polskiego i filozofii - zaprezentowany w ramach Turnieju Jednego Wiersza o Laur Plateranki.

 

 

2017/2018

Młodzież czynnie uczestniczy w wolontariacie w Teatrze Zagłębia, bierze udział w konkursach recytatorskich osiągając sukcesy:

  • Patrycja Góra I miejsce w eliminacjach miejskich i III miejsce w eliminacjach regionalnych OKR 2014/2015

 

  • Julia Łamacz I miejsce w eliminacjach miejskich i IV miejsce w eliminacjach regionalnych OKR 2016/2017
  • Julia Łamacz I miejsce w III Jesieni Teatralnej (Teatr żywi się słowem) za monodram pt."Mała Stainbach" 2017
  • Julia Łamacz I miejsce w Turnieju Artystycznym w Gliwicach 2017.

 

W latach 2014/2015 wspólpracowaliśmy z p.Michałem Skibą - wicedyr. MDK w Mysłowicach.
W latach 2015/2017 przygotowywaliśmy spektakle we współpracy z p.Wojciechem Leśniakiem - aktorem Teatru Zagłębia.
W roku bieżącym wspomaga nasze działania  aktor- p.Przemysław Łamacz.

2018 / 2019

Musical "Bomont school" na scenie Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przedstawienie w czasie uroczystości 110 - lecia Liceum w sali koncertowej Szkoły Muzycznej