MISTRZOSTWA SOSNOWCA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W SIATKÓWKĘ HALOWĄ DZIEWCZĄT.

Siatkarska reprezentacja naszej szkoły bardzo ładnie zaprezentowała się w tym roku na Mistrzostwach Sosnowca. Dziewczęta wygrywając dwa mecze i przegrywając jeden przeszły fazę grupową i dostały się do rundy finałowej.

Zakończenie turnieju po feriach

Reprezentacja:

1. Klorek Weronika

2. Chwał Joanna

3. Przeniosło Kinga

4. Cieślar Karolina

5. Nowak Emilia

6. Legut Monika

7. Bąk Kamila

8. Pasierb Katarzyna

I B

III D

II B

III D

FINAŁY MISTRZOSTW SOSNOWCA O PUCHAR DYREKTORA SZKÓŁ GASTRONOMICZNO - HOTELARSKICH.

27 lutego kadra piłkarska LO im. E. Plater wzięła udział w finałach halowych mistrzostw Sosnowca o Puchar Dyrektora Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich. Przebieg turnieju był dramatyczny.
W pierwszym meczu reprezentacja naszej szkoły musiała przełknąć gorycz porażki, gdyż przegrała z IV LO im. S. Staszica. Jednak nasi chłopcy się nie poddali i na mecz z  gospodarzami turnieju - ZSGH wyszli w pełni zmotywowani i wygrali 5:0. Ogromna sensacja! Euforia na boisku i na ławce rezerwowych. Wyszliśmy z trudnej grupy i czekał nas mecz o finał, niestety trafiliśmy na VII LO im. K.K. Baczyńskiego, czyli reprezentantów Zagłębia Sosnowiec '94. Nasza drużyna  podjęła walkę, długo utrzymywał się remis, jednak ostatecznie polegliśmy. Został nam mały finał w którym zagraliśmy z „Elektronikiem”. Mecz był prawdziwą „wymianą ciosów” gol za gol. Ostatecznie wygraliśmy 4:3 i mogliśmy świętować zdobycie III miejsca.

Skład naszej drużyny, która była pod opieką prof. Mieczysława Szafarskiego, był następujący:
W bramce Damian Sodo kl. III "D". W polu Grzegorz Gawron kl. III "D", Kamil Ciszek kl. III "C", Dawid Kapral kl. II "D", Łukasz Korfel kl. I "D". W rezerwie byli jeszcze: bramkarz Maciej Czarnecki kl. II "A" oraz gracze z pola: Alan Rudziński, Rafał Krzemiński, Wojtek Chmielewski - kl. II "A", Bartłomiej Morawski, Kamil Jakubowski, Łukasz Ostaszewski kl. III "D".

MISTRZOSTWA SOSNOWCA Z LEKKOATLETYCE KLAS PIERWSZYCH

1 miejsce w biegu na 100m - Karolina Cieślar

1 miejsce w biegu na 800m - Joanna Chwał

1 miejsce w skoku w dal - Jaqeline Konieczka

2 miejsce w biegu na 300m - Dorota Szopa

SIATKÓWKA CHŁOPCÓW - ROZGRYWKI ZAKOŃCZONE NA POZIOMIE GRUPY ELIMINACYJNEJ

Udział w dwóch edycjach Sosnowieckich biegach przełajowych oraz w mistrzostwach Sosnowca w sztefetowych biegach przełajowych.

NARCIARSTWO APLEJSKIE

Udział w zawodach o puchar prezydenta i 8 miejsce - Aleksandra Szatan w kategorii dziewcząt.

KOSZYKÓWKA CHŁOPCÓW

Awans do grupy finałowej, 5 miejsce w mistrzostwach Sosnowca.

KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT

Awans do grupy finałowej, 3 miejsce w mistrzostwach Sosnowca.

MISTRZOSTWA SOSNOWCA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W BIEGACH SZTAFETOWYCH 4 X100 M

W sztafecie 4 x 100 m dziewczęta z naszej szkoły zajęły wysokie II miejsce. Karolina Cieślar, która biegła na ostatniej zmianie ze stratą ok. 10 m. na początku dystansu, szybko zbliżała się do prowadzącej zawodniczki. Zabrakło dosłownie 3 metrów… było blisko.

Skład całej sztafety :

1. Latosik Julia

2. Szopa Dorota

3. Konieczka Jaqueline

4. Cieślar Karolina

SOSNOWIECKIE BIEGI PRZEŁAJOWE

W II EDYCJI SOSNOWIECKICH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH reprezentantka naszego liceum JOANNA CHWAŁ zajęła bardzo wysokie II miejsce.

MISTARZOSTWA SOSNOWCA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ CHŁOPCÓW

W zawodach z siatkówki plażowej w tym roku naszą szkołę reprezentowały  2 pary:

- Wojciech Chmielewski i Adam Dudek oraz

- Marcin Zębalski i Bartek Gregorczyk.

Do ćwierćfinałów awansowała para Zębalski/Gregorczyk zajmując dobre 5/6 miejsce.

MISTRZOSTWA SOSNOWCA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ DZIEWCZĄT

W zawodach z siatkówki plażowej w tym roku naszą szkołę reprezentowała  1 para:

· Weronika Klorek

· Bianka Sedlak – Maczuga

Dziewczęta zaprezentowały się bardzo ładnie zajmując ostatecznie miejsce :  V/ VI

VII ZAGŁĘBIOWSKI TURNIEJ MIAST SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ DZIEWCZĄT

W tegorocznej edycji Zagłębiowskiego Turnieju Siatkówki Plażowej dziewcząt nasza szkoła reprezentowana była przez:

· Karolinę Cieślar

· Joannę Chwał

Dziewczęta z dużym poświęceniem i zaangażowaniem walczyły o każdy punkt wzbudzając podziw przyglądających się kibiców. Ostatecznie dziewczęta zajęły IV miejsce.

Gratulujemy, życząc powadzenia w roku przyszłym.