Poznaj wydarzenia sportowe z udziałem naszych uczniów.
 

Kolejne sukcesy sportowe naszych drużyn

Dnia 14 listopada w ZSO nr 3 w Sosnowcu odbyły się Miejskie Drużynowe Zawody Pływackie Szkół Ponadpodstawowych. Nasza 16 osobowa drużyna spisała się na medal zajmując pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt i drugie miejsce w kategorii chłopców. Serdecznie gratulujemy.
 
 
 
 

Szkolna drużyna unihokeja

100% dobrego humoru i pozytywnego nastawienia! Tak właśnie można opisać naszą męską drużynę unihokeja, którą tworzyli: Filip Jeżewski, Jakub Lachór, Krzysztof Wajda, Szymon Psik, Mateusz Matczak, Mateusz Kukla, Michał Górski i doskonały technicznie Julian Zapała. Panowie, było prawdziwą przyjemnością obserwowanie waszego zaangażowania i współpracy na boisku. Gratulujemy piątego miejsca w mieście.

ZORIENTOWANI NA SUKCES

A może by tak spróbować czegoś nowego…? 5 osobowa drużyna najlepiej zorientowanych  w Plater postanowiła wykorzystać okazję i wystartować w zawodach organizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Zespół Kuratorów Zawodowych przy Sądzie Rejonowym, Komendę Miejską Policji oraz Parkrun - Park Miejski w Sosnowcu. 
Więcej…

Piłka siatkowa dziewcząt

Plateranki w finałach mistrzostw szkół ponadpodstawowych w piłce siatkowej zdobyły 5 miejsce. Pomimo ciężkiej i wyrównanej grze, dziewczyny muszą uznać  wyższość rywalek  Sosnowieckich szkół. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia Blance, która podczas mistrzostw doznała kontuzji stawu skokowego. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wyników.
Więcej…

Sportowiec szkoły

REGULAMIN

SPORTOWIEC SZKOŁY 2023/2024 kobiety

SPORTOWIEC SZKOŁY 2023/2024 mężczyźni

 

 

 

Badminton

 
Alicja Mazur i Małgorzata Muszyńska zdobyły Mistrzostwo Sosnowca w badmintonie. Dziewczyny pewnie awansowały do zawodów wojewódzkich.
Gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnym etapie. 
 

Zawody Unihokej

Przegrana i remis nie wystarczyły naszym Plateranom na awans do finałów. Nasi chłopcy po przegranym meczu z VII LO i remisie z VI LO niestety nie awansowali do finałów.
Ostatecznie zajęli 6 miejsce. Gratulujemy.
Więcej…

WARSZTATY FISTBALLU

Nasze lekkoatletki na zawodach wojewódzkich

20 października drużyna plateranek rywalizowała z najlepszymi zawodniczkami z całego województwa śląskiego. Panie miały do pokonania 6x800 m trasy przełajowej wytyczonej przez las w jednej z dzielnic Rudy Śląskiej. Alicja Swoboda, Dominika Wachowska, Blanka Bałtrukiewicz, Natalia Lipińska, Dominika Bienias i Aleksandra Dubiel z wielkim zaangażowaniem pracowały na wynik całej grupy. 
Więcej…

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

 

Sztafetowe Biegi Przełajowe

To już ostatnie miejskie  zawody lekkoatletyczne w tym roku kalendarzowym.  Nasze drużyny spisały się rewelacyjnie. Panowie w składzie: Goik Dawid, Mietlicki Wojtek, Wajda Krzysztof, Jęsiak Juliusz, Mateusz Matczak, Buba Maciej wywalczyli 4 pozycję. Natomiast panie - Dubiel Ola, Kubańska Zofia, Bałtrukiewicz Blanka, Cioch Amelia, Baran Paulina, Nadia Nowak - okazały się najlepsze w Sosnowcu.
Więcej…

Szkolna Liga Lekkoatletyczna

Ponad 30 uczniów II LO rywalizowało na stadionie lekkoatletycznym  o uzyskanie jak najlepszych wyników w wybranej konkurencji. Żeńską drużynę tworzyły: Wojciechowska Oliwia, Swoboda Alicja, Madej Martyna, Czech Marta, Wachowska Dominika, Dubiel Ola, Mazur Alicja, Bałtrukiewicz Blanka, Korczyńska Paulina, Baran Paulina, Bienias Dominika, Mika Julita, Kasperowicz Maja, Broda Basia, Kraszewska Kornela, Skowron Ania. 
Więcej…

Światowy Dzień Fair Play

7 września obchodziliśmy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony w 2020 roku przez cztery organizacje, w tym Międzynarodowy Komitet Fair Play i Europejskie Stowarzyszenie Fair Play. Z tej inicjatywy Plateranie podczas lekcji wychowania fizycznego promowali wartości etyczne w sporcie i w życiu, biorąc udział w biegu po parku Sieleckim. Uczniowie zdobyli wiedzę dotyczącą starożytnych igrzysk olimpijskich, a także poznali sylwetkę Pierre de Coubertin (1863-1937)- architekta nowożytnych igrzysk olimpijskich, projektanta symbolu olimpijskiego oraz motta igrzysk (łac.citius,altius,fortius-szybciej-wyżej-silniej).

 

Narodowy Dzień Sportu

Narodowy Dzień Sportu w Plater- weź udział!
Narodowy Dzień Sportu już na stałe zapisał się w naszym kalendarzu! Plater zaznacza swój udział w wydarzeniu, organizując dla chętnych uczniów zestaw różnych aktywności.
Więcej…

Bieg Fair Play

 

MISTRZOSTWA KLAS PIERWSZYCH

W czwartek 19.05.22. odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zawody lekkoatletyczne. Korzystając z dobrych warunków atmosferycznych uczniowie klas pierwszych rywalizowali  na dystansach: 100m, 300m, 600m/1000m oraz w skoku w dal i pchnięciu kulą. 
Więcej…

WIELKIE GRATULACJE DLA NASZYCH LEKKOATLETÓW!

Rewelacyjne warunki pogodowe, pozytywne nastawienie i wewnętrzny upór biegaczy i biegaczek z II LO zaowocowały wysokimi wynikami osiągniętymi podczas Drużynowych Biegów Przełajowych, które zostały rozegrane 12 maja na Górce Środulskiej w Sosnowcu.
Więcej…

Piłka siatkowa

Plateranki zdobyły IV miejsce w finale szkół ponadpodstawowych w piłce siatkowej dziewcząt. Dziewczyny pewnie pokonały Technikum Transportowe 4 (2:0) oraz VII LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (2:0). Niestety nasze uczennice uległy w meczu z III LO Mistrzostwa Sportowego im. Bolesława Prusa (0:2). Po bardzo zaciętej walce Plateranki przegrały również mecz o III miejsce z VI LO im. Janusza Korczaka (1:2).
Gratulujemy wszystkim szkołom sukcesów w finale!
 
Skład: Julia Bienias, Martyna Kulczyńska, Dominika Bienias, Wiktoria Górecka, Amelia Cioch, Dominika Standio, Natalia Płaza, Blanka Bałtrukiewicz, Wiktoria Zajdel, Katarzyna Pietruszka.
 
 

Badminton

Małgorzata Muszyńska i Paulina Tomczak zdobyły wicemistrzostwo Śląska w badmintonie. Dziewczyny pokonały przeciwniczki z Jastrzębia, Gliwic i Częstochowy. W finale Plateranki uległy gospodarzom z Bierunia. Gratulujemy wszystkim zawodniczkom!

 
 
 
 

Badminton

Antonina Marszałek i Małgorzata Muszyńska zwyciężyły w półfinałach wojewódzkiej licealiady w badmintonie. Dziewczyny nie dały za wygraną i pewnie awansowały do finałów, które odbędą się już wkrótce. Gratulujemy i trzymamy kciuki!