Poznaj wydarzenia sportowe z udziałem naszych uczniów.
 

Światowy Dzień Fair Play

7 września obchodziliśmy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony w 2020 roku przez cztery organizacje, w tym Międzynarodowy Komitet Fair Play i Europejskie Stowarzyszenie Fair Play. Z tej inicjatywy Plateranie podczas lekcji wychowania fizycznego promowali wartości etyczne w sporcie i w życiu, biorąc udział w biegu po parku Sieleckim. Uczniowie zdobyli wiedzę dotyczącą starożytnych igrzysk olimpijskich, a także poznali sylwetkę Pierre de Coubertin (1863-1937)- architekta nowożytnych igrzysk olimpijskich, projektanta symbolu olimpijskiego oraz motta igrzysk (łac.citius,altius,fortius-szybciej-wyżej-silniej).

 

Narodowy Dzień Sportu

Narodowy Dzień Sportu w Plater- weź udział!
Narodowy Dzień Sportu już na stałe zapisał się w naszym kalendarzu! Plater zaznacza swój udział w wydarzeniu, organizując dla chętnych uczniów zestaw różnych aktywności.
Więcej…

Bieg Fair Play

 

MISTRZOSTWA KLAS PIERWSZYCH

W czwartek 19.05.22. odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zawody lekkoatletyczne. Korzystając z dobrych warunków atmosferycznych uczniowie klas pierwszych rywalizowali  na dystansach: 100m, 300m, 600m/1000m oraz w skoku w dal i pchnięciu kulą. 
Więcej…

WIELKIE GRATULACJE DLA NASZYCH LEKKOATLETÓW!

Rewelacyjne warunki pogodowe, pozytywne nastawienie i wewnętrzny upór biegaczy i biegaczek z II LO zaowocowały wysokimi wynikami osiągniętymi podczas Drużynowych Biegów Przełajowych, które zostały rozegrane 12 maja na Górce Środulskiej w Sosnowcu.
Więcej…

Piłka siatkowa

Plateranki zdobyły IV miejsce w finale szkół ponadpodstawowych w piłce siatkowej dziewcząt. Dziewczyny pewnie pokonały Technikum Transportowe 4 (2:0) oraz VII LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (2:0). Niestety nasze uczennice uległy w meczu z III LO Mistrzostwa Sportowego im. Bolesława Prusa (0:2). Po bardzo zaciętej walce Plateranki przegrały również mecz o III miejsce z VI LO im. Janusza Korczaka (1:2).
Gratulujemy wszystkim szkołom sukcesów w finale!
 
Skład: Julia Bienias, Martyna Kulczyńska, Dominika Bienias, Wiktoria Górecka, Amelia Cioch, Dominika Standio, Natalia Płaza, Blanka Bałtrukiewicz, Wiktoria Zajdel, Katarzyna Pietruszka.
 
 

Badminton

Małgorzata Muszyńska i Paulina Tomczak zdobyły wicemistrzostwo Śląska w badmintonie. Dziewczyny pokonały przeciwniczki z Jastrzębia, Gliwic i Częstochowy. W finale Plateranki uległy gospodarzom z Bierunia. Gratulujemy wszystkim zawodniczkom!

 
 
 
 

Badminton

Antonina Marszałek i Małgorzata Muszyńska zwyciężyły w półfinałach wojewódzkiej licealiady w badmintonie. Dziewczyny nie dały za wygraną i pewnie awansowały do finałów, które odbędą się już wkrótce. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

   

      

 
 

Piłka siatkowa chłopców

Dnia 01.04.2022r. odbyły się szkolne zawody z piłki siatkowej chłopców. Plateranie po ciężkiej sportowej walce zajęli 3 miejsce w grupie.

 

 

Wspomnienia z aktywnych ferii Plateran 2022... :)

Aktywnie spędzamy ferie

 

Aktywny wypoczynek

 

Ferie w górach

 

Aktywne ferie

 

Palterańskie ferie

 

Plateranie w górach

 

Zasłużony odpoczynek

28 października nasi uczniowie brali udział w Mistrzostwach Sosnowca w Pływaniu

Plateranki w składzie:
Amelia Malina, Rozalia Malina, Zuzanna Czapińska, Liwia Kamienicka, Nadia Okońska, Blanka Bałtrukiewicz, Paulina Pasieka, Dominika Bienias
zdobyły I miejsce, deklasując pozostałe drużyny. Tytuł Mistrza Sosnowca zapewnił im start w finale wojewódzkim.
 
Platerianie  uplasowali się na V miejscu:
Filip Piechowicz, Jakub Adamek, Mateusz Kukla, Michał Bartos, Wiśniewski Kacper, Mikołaj Kwosek, Filip Zygmunt
 
Gorąco gratulujemy!
 
udział w Mistrzostwach Sosnowca w Pływaniu
 
Plateranki na basenie
 
Radość ze zwycięstwa
 
Mamy medal
 
Zawody 28 października
 
 
 
 

Wyróżnienie w plebiscycie na najlepszego wuefistę na Śląsku!

 
Wysoka jakość prowadzonych przez Panią Paulinę Bałtrukiewicz zajęć i wielkie zaangażowanie w rozwój sportowych pasji młodzieży są doceniane nie tylko przez Plateran... Gratulujemy Pani Paulino! :)
 

Mistrzostwa Sosnowca w Tenisie Stołowym

Z radością informujemy, że zawodnicy reprezentujący II LO im. E. Plater w Mistrzostwach Sosnowca w Tenisie Stołowym wywalczyli drużynowo:
III miejsce - dziewczyny w składzie: Agata Czapla (3BP), Aleksandra Gryglewska (3AG), Helena Kasperczyk (2D)
Więcej…

Jesienne zmagania lekkoatletek!

Deszcz, niska temperatura i własne słabości- to przeciwności, z którymi musiały się zmierzyć nasze Plateranki specjalizujące się w biegach, skokach i rzutach. Na Wojewódzkim Finale Ligii Lekkoatletycznej w Częstochowie  walczyły o pobicie własnych rekordów życiowych.
Więcej…

Piłka nożna

 
Nasze uczennice zajmują trzecie miejsce w Sosnowieckich Mistrzostwach Szkół ponadpodstawowych w piłce nożnej. W kategorii chłopców Plateranie zdobywają wicemistrzostwo Sosnowca. Gratulujemy!
 
Skład żeński: Karolska Wiktoria, Sałata Emilia, Przybylska Weronika, Mazur Anna, Paulina Chudy, Molenda Natalia, Marzec Amelia, Jaruga Julia.
Skład męski: Jakub Szymczyk, Jakub Adamek, Szymon Bugania, Hubert Flak, Maciej Buba, Szymon Siwek, Igor Porwolik.
Więcej…

Festiwal sztafet

 

5 października Plateranie rywalizowali z innymi drużynami z sosnowieckich szkół na Festiwalu Sztafet. Ten rodzaj zawodów ponownie pojawił się w kalendarzu sportowym po kilku latach przerwy.Chłopcy uplasowali się na 5 pozycji, natomiast dziewczyny ponownie osiągnęły mistrzostwo miasta. Gratulujemy!
Więcej…

Liga lekkoatletyczna

W czwartek 30 września na sosnowieckim stadionie odbyła się Liga Lekkoatletyczna wchodząca w skład sportowej Licealiady. Nasi reprezentanci rywalizowali w swoich konkurencjach zdobywając punkty dla całej drużyny. Chłopcy wywalczyli 5 pozycję w mieście, natomiast dziewczyny okazały się najlepsze w Sosnowcu i zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Poniżej prezentujemy zwycięzców poszczególnych startów:
Więcej…

Sztafetowe biegi przełajowe

W rozegranych zawodach w sztafetowych biegach przełajowych uczennice II LO Plater zostały wicemistrzyniami Sosnowca. Zawody odbyły się na "Górce Środulskiej" w dniu 28 września 2021r.

 
Skład drużyny: Amelia Malina, Rozalia Malina, Antonina Marszałek, Aleksandra Dubiel, Emilia Sałata, Nadia Okońska
Gratulujemy !!!
 

Narodowy Dzień Sportu

W ubiegły czwartek i piątek Plateranie świętowali Narodowy Dzień Sportu. Zajęcia aerodance i zumba fitness dostarczyły uczestnikom dużej dawki endorfin! Nasza młodzież aktywnie brała udział w grach zespołowych z piłki siatkowej, koszykówki oraz piłki nożnej. Pozytywna energia i świetna zabawa towarzyszyła nam do samego końca. Poniżej przedstawiamy wyniki rozgrywek.
Więcej…

Narodowy Dzień Sportu