Nazwa konkursu |
Wyniki |
Nauczyciel |
Wojewódzkie eliminacje ogólnopolskiego konkursu recytatorsko-krasomówczego „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów” w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach |
· Julia Filipczyk kl1B - udział |
Piotr Bajer |
Ogólnopolski konkurs retoryczny organizowanym przez Akademię Retoryki Igora Zalewskiego |
· Emilia Waluga 2c - udział |
|
Wojewódzki Turniej Artystyczny |
· udział uczniów |
Olga Soczyńska - Kalarus |
I Konkurs Fotograficzny „Książka w obiektywie uczniów” |
· udział uczniów |
|
I Konkurs Literacki im. Marii i Lecha Kaczyńskich |
· udział uczniów |
|
Turniej Poetycki o Laur Plateranki |
· udział uczniów |
|
Ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Historia Bliska” |
· uczniowie zajęli II miejsce |
|
Konkurs na małą formę teatralną dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Teatr żywi się słowem” w III Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej |
· I miejsce Julia Łamacz kl.2D |
Ewa Sokołowska - Grobel |
Wojewódzki Turniej Artystyczny w Gliwicach w konkurencji małych form teatralnych |
· I miejsce Julia łamacz kl.2D
|
|
Biegi przełajowe |
· 2 miejsce w zawodach miejskich dziewcząt · 4 miejsce w zawodach rejonowych dziewcząt |
Sebastian Polaczkiewicz
Marcin Galas
Mieczysław Szafarski
|
Pływanie |
· 2 miejsce w zawodach miejskich dziewcząt |
|
Konkurs „Mistrz Gramatyki”
|
· I miejsce w kategorii klas pierwszych: Weronika Boksa · I miejsce w kategorii klas trzecich: Białek Barbara klasa 3c |
Agnieszka Banatowska |
Konkurs „Mistrz Gramatyki” |
· I miejsce w kategorii klas trzecich: Białek Barbara klasa 3c |
Monika Filipek |
Konkurs "Mistrz Gramatyki" |
· I miejsce Jacek Sprzączkowski kl. II E |
|
Konkurs „Mistrz Gramatyki” |
· I miejsce w kategorii klas drugich Aleksandra Michalak klasa 2c |
Tomasz Morawski |
II Międzyszkolny Turniej Debat Oksfordzkich – WPiA UŚ |
· Paweł Jochymczyk kl.2D otrzymał tytuł najlepszego mówcy |
Katarzyna Uliniarz |
Konkurs na projekt uczniowski „Europa z mojej ulicy” |
· udział uczniów |
Katarzyna Uliniarz Ewa Sokołowska - Grobel |
Konkurs pt. „Mein deutscher Lieblingssatz“ zorganizowany przez Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego |
· udział uczennicy kl. 3A Katarzyny Sytniewskiej |
Monika Sośnica |
Ogólnopolski Konkurs „TURBOLANDESKUNDE – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego” |
· udział 9 uczniów klas pierwszych i drugich, troje uczniów zakwalifikowało się do etapu regionalnego |
|
Ogólnopolski Konkurs Elearningowy SIGG |
· 6 uczniów z klasy 2 C dostało się do finału: Marcin Błaszczyk, Radosław Koźlicki, Tymoteusz Maj, Martyna Molenda, Michał Pędzik, Justyna Tabor Michał Pędzik laureat II miejsca |
Bogusława Żak |
Finał ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego |
· Kacper Waksmański z kl. 1a - udział w Warszawie w finale (był jednym z 10 finalistów KR w Polsce) |
Jacek Bajer |
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim |
· Katarzyna Sytniewska z kl. 3a - laureatka (zdobyła indeks na UJ) |
|
Ogólnopolski konkurs "Obraz a słowo. Literacki opis dzieła malarskiego" |
· Klaudia Gańczak z kl. 1a wyróżnienie za esej |
|
Ogólnopolski konkurs dziennikarski "Potęga Prasy" |
· Julia Czech z kl. 2a wyróżnienie za felieton |
|
Wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorsko-Krasomówczego „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów” w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach |
· Udział Julii Filipczyk z klasy 1b |
Piotr Bajer |
Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Stefana Żeromskiego |
· Maciej Piątek 2c udział |
|
Konkurs recytatorski Logo Fest |
· Udział Patrycji Górki |
|
Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii i Lecha Kaczyńskich |
· II miejsce ucznia za opowiadanie „Sztandar w marynarce” |
Olga Soczyńska - Kalarus |
KulTUralnie – Katowice 2018 |
· II i VI miejsce uczniów klasy 1d i 1a w grze miejskiej |
|
Konkurs fotograficzny "Zabytki i budowle Sosnowca w obiektywie uczniów" |
· I miejsce uczennicy |
|
Międzynarodowy Międzyszkolny Przegląd Filmowy „Wylęgarnia” w kategorii „scenariusz filmowy” |
· II miejsce ucznia |
|
Konkurs recytatorski „W Kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück” |
· Udział uczniów |
|
Konkurs fotograficzny „Książka w obiektywie uczniów”, „ „Wolność czytania”, „Geografia – proces, forma, obiekt” |
||
„Film fabularny” w konkursie „Przejdź do historii” organizowany przez Akademię Liderów. |
||
Ogólnopolski Konkurs "Nasi sąsiedzi Żydzi" zorganizowany przez IPN |
· wyróżnienie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach (dla Karoliny Kubasik 1d |
Ewa Sokołowska - Grobel |
Międzynarodowy Konkurs zorganizowanym przez Centropę w Budapeszcie |
· I miejsce - realizacja filmu pt."Spacer po zapomnianym dziedzictwie żydowskiego Sosnowca"... Konrad Gałysa, Anna Starzykowska, Jakub Barczyk (2d) Emilia Miara, Maciej Pałuszny (2a) |
|
Ogólnopolski Konkurs „Europa z mojej ulicy” zorganizowany przez Fundację Dzieci i Młodzieży w Warszawie |
· Nagroda dla finalistów realizacja filmu zatytułowanego:" O rozbiorach niekonwencjonalnie. Jak wiele im zawdzięczamy?"- nagroda wyjazd do Brukseli |
|
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski |
· I miejsce „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”- nagroda Julia Łamacz (2d) |
|
Biegi przełajowe |
· 2 miejsce w zawodach miejskich dziewcząt o puchar Prezesa MSZS |
Sebastian Polaczkiewicz Marcin Galas Mieczysław Szafarski |
Aerobik |
· 1 miejsce w zawodach miejskich dziewcząt |
|
Piłka nożna |
· 2 miejsce w zawodach miejskich dziewcząt |
|
Lekkoatletyka |
· 1 miejsce w zawodach miejskich dziewcząt klas pierwszych |
|
Siatkówka |
· 3 miejsce w zawodach miejskich chłopców |
|
Konkurs "Pokaż nam Język" organizowanym przez WSB w Poznaniu |
· trzech uczniów klasy II E I etap |
Monika Filipek |
Turnieju Debat Historycznych |
· III miejsce w etapie wojewódzkim Turnieju Debat Historycznych (Paweł Jochymczyk, Konrad Gałysa, Julia Kraska, Anna Starzykowska, Filip Gołębiowski) |
Katarzyna Uliniarz |
Projekt "Akademia Liderów" |
· II miejsce w Ogólnopolskim Projekcie "Akademia Liderów" - Paweł Jochymczyk i drużyna z kl.II d |
|
Konkurs Ogólnopolski "Europa z naszej ulicy" |
· Laureaci Konkursu Ogólnopolskiego "Europa z naszej ulicy" - M. Pałuszny, P. Jochymczyk, K. Gałysa, J. Barczyk, A. Starzykowska (K. ULiniarz, E. Sokołowska) - w nagrodę - wycieczka do Brukseli |
|
Konkurs Historyczno - Literacki"Prawda i kłamstwo o Katyniu" |
· Udział w Konkursie Historyczno - Literackim "Prawda i kłamstwo o Katyniu" - S. Szczęśniak, K. Kubasik |
|
Etap wojewódzki w konkursie "Nasi sąsiedzi - Żydzi" |
· Awans do finału i zwycięstwo w etapie wojewódzkim w konkursie "Nasi sąsiedzi - Żydzi" - K. Kubasik (I m. w et wojewódzkim w kat. film i wyróżnienie w et. ogólnopolskim), M. Sutor, K. Żaczek - II m. w et. wojewódzkim w kat film, Daria Obwiosło - III m. w et. wojew. w kat. film i K. Gałysa, A. Starzykowska, K. Grabowska - I m. w et wojewódzki w kat relacja - (K. Uliniarz i E. Sokołowska - Grobel) |
|
XV Dąbrowski Konkurs Matematyczny |
· Izabela Kuźniar z kl.1b zajęła 4 miejsce |
Ewa Sokołowska - Grobel |
Konkurs Kangur dla uczniów klas pierwszych i drugich |
· udział pięciu uczniów |
Iwona Milcarz |
Ogólnopolski Konkurs „TURBOLANDESKUNDE wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. |
· uczniowie z klasy 2a: Daniel Czernielewski, Łukasz Pietrzyk i Patryk Gałecki zajęli II miejsce w etapie regionalnym |
|
XVIII edycja konkursu "Pokaż nam język" organizowanego przez Wyższe Szkoły Bankowe |
· Udział uczniów |
Monika Sośnica |
I Międzyszkolnym Konkursie Artystyczno-Językowym „Spaß – fun – diversión” zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Katowice pod patronatem Goethe Institut. |
· Udział uczniów |
|
XXII Konkurs Wiedzy Technicznej organizowany przez Uniwersytet Śląski |
· Mateusz Gacek III C - wyróżnienie |
Czesław Wodzicki |
Konkurs Wiedzy Biblijnej |
· do etapu diecezjalnego zakwalifikowała się Hanna Kaliszewska |
Marcin Majcher |