W dniach 26 września – 01 października  2023 roku fascynaci podróży z klas trzecich i czwartych wzięli udział prawie tygodniowej wycieczce do Paryża. W ramach paryskich dni pogłębiliśmy wiedzę na temat  stolicy Francji, która jest jedną z kolebek kultury europejskiej.
Wersal, Luwr, Panteon - miejsce spoczynku Marii i Piotra Curie, Pałac Inwalidów - miejsce spoczynku Napoleona, Łuk Triumfalny, Moulin Rouge, rejs statkiem po Sekwanie to tylko nieliczne atrakcje, które z zwiedzaliśmy z zapartym tchem, oczarowani magią tych wyjątkowych miejsc.
Z kolei baśniowych wrażeń, a w zasadzie spełnienia marzeń dostarczył nam Park Rozrywki - Disneyland. Na długo pozostanie w naszej pamięci parada „disnejowska” i tylko naprawdę nieliczni nie wierzyli, że to nie jest sen.
 W czasie wolnym od zwiedzania, polskie podniebienia kulinarne zostały zaspokojone podczas odwiedzin francuskich restauracji, w których każdy mógł wybrać dla siebie wyszukany specjał - nie zawsze były to ślimaki, czy żabie udka. Uwieńczeniem wycieczki był widok z Wieży Eiffla, kiedy pełni wrażeń oglądaliśmy, panoramę tego dobrze zaplanowanego zachodniego miasta.