W środę 20 września nasze Liceum miało okazję gościć Pana Łukasza Koszarka - pięciokrotnego mistrza Polski w koszykówce, reprezentanta Polski seniorów i w kategoriach juniorskich, sześciokrotnego uczestnika turniejów finałowych mistrzostw Europy, uczestnika mistrzostw świata, a od 2023 roku prezesa Polskiej Ligi Koszykówki. Spotkanie z gościem poprowadziła Pani mgr Justyna Tulicka - Dyrektor Szkoły.
 
Uczniowie mogli wysłuchać historii kariery sportowej koszykarza, ciężkiej drogi do realizacji marzeń oraz trudności, jakie mogą dotknąć każdego sportowca. Pan Koszarek poruszył bardzo ważne kwestie, takie jak np. umiejętność radzenia sobie ze stresem, presją i rywalizacją. Zachęcał młodzież do zdrowego i sportowego stylu życia. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące życia prywatnego gościa, sportu i zainteresowań znanego sportowca. Nasze Liceum otrzymało na pamiątkę piłkę koszykową z autografem gościa.