15 marca 2023 roku odbył się finał II Językowego Konkursu Piosenki Filmowej. 5 uczniów z różnych klas szkół podstawowych zostało zaproszonych do naszej szkoły w celu zaśpiewania wybranej piosenki filmowej w języku angielskim. Zwycięzców wyłoniło Jury w składzie: Dyrektor II LO mgr Justyna Tulicka i organizatorzy konkursu.
Wyniki II Językowego Konkursu Piosenki Filmowej dla uczniów klas szkół podstawowych:
I miejsce: Dominika Cieślik ze Szkoły Podstawowej nr 33 z Oddziałami Specjalnymi w Sosnowcu z piosenką „Can’t help falling in love”
II miejsce: Filip Breur z Zespołu Szkół nr 2 w Sosnowcu z piosenką „Riptide”
III miejsce: Nadia Wieczorek-Piecuch ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Będzinie z piosenką „Try everything”.

Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy występu i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach naszego konkursu.