uczestnicy Plateriady
Miło nam poinformować, że pod koniec kwietnia w naszym liceum odbyła się już VII edycja Konkursu Wiedzy Humanistycznej Plateriada. Wydarzenie to było objęte Patronatem Europosłanki Jadwigi Wiśniewskiej.
Uczniowie sosnowieckich szkół podstawowych zmierzyli się z częścią pisemną – test obejmował pytania z historii XIX i XX wieku, a także zagadnienia z wiedzy o społeczeństwie. W ścisłym finale znalazło się pięć drużyn, a po zaciętym pojedynku zwyciężyli Emilia Stec i Maksymilian Dziedzic ze Szkoły Podstawowej nr 38, drugie miejsce zajęli Jakub Burzydło i Bartosz Kowalski z SP nr 10, a trzecie miejsce przypadło Adamowi Gemzie i Tymonowi Jarmołowiczowi z SP nr 6.
Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w nadchodzącym egzaminie kończącym szkołę podstawową.