Profil biologiczno-chem.

 

 

 

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny

Profil dwujęzyczny

 
Kochani Uczniowie, jesteśmy z Was bardzo dumni i chcielibyśmy pochwalić się całemu światu. Rozpoczynamy cykl pt. "Poznajmy się, poznajmy Plater" ❤❤❤
Czekamy na filmiki o Waszych pasjach, talentach i krótkie biografie, na podstawie których będziemy mogli ułożyć peany na Waszą cześć wink
 
Prezentujcie swoje uzdolnienia teatralne, muzyczne, taneczne, plastyczne, sportowe i wiele innych. Zapraszamy i czekamy z niecierpliwością.
W pierwszym odcinku poznamy wszechstronnie utalentowaną  Letycję, która zdobyła serca wszystkich, a jej serce zabiło dla naszej szkoły ❤
Przysyłajcie Wasze dzieła na:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 


 

Letycja to wyjątkowa osobowość. Można ją nazwać KOBIETĄ RENESANSU, ponieważ trudno zliczyć jej wszystkie uzdolnienia. Interesuje się literaturą, sztuką, muzyką i językiem francuskim. W wolnym czasie czyta książki, pisze opowiadania, rysuje, śpiewa, gra na ukulele i pianinie. Tworzy teksty piosenek, które umieszcza na swoim kanale na You Tube. Jest również  gwiazdą szkolnego teatru.      
Trudno uwierzyć, że potrafi pogodzić te wszystkie pasje z nauką na wymagającym profilu prawno-politologicznym. Jednak to, co budzi w niej szczególny zachwyt, nie jest widoczne. Letycja jest dziewczyną wyjątkowo skromną, a także wrażliwą na sztukę i drugiego człowieka <3 
 
 

Paulinka, to kolejna nietuzinkowa uczennica naszej szkoły. Łączy naukę w swojej wymarzonej klasie biologiczno – chemicznej z pasją  - Capoeirą. Jak sama twierdzi pokochała ją za to  : „ (…) że nie jest to zwykła sztuka walki, lecz  kultura.” Dzięki miłości do Capoeiry poznała wspaniałych ludzi,  z którymi połączyły ją silne więzy przyjaźni. Razem grają  na instrumentach, śpiewają portugalskie piosenki . Ludzie, którzy tworzą Roda, śpiewają, skaczą, klaszczą, dają niesamowitą energię. A Paulinka jest wyjątkowo ambitną , pełną uroku koleżanką, która zaraża wszystkich swoim perlistym uśmiechem i pozytywnym myśleniem.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Amelia to niezwykle utalentowana dziewczyna, tancerka, choreografka, sportsmenka. Trudno wymienić w jednym zdaniu wszystkie jej pasje i talenty. Zakochała się w tańcu jako siedmiolatka i mimo natłoku zajęć jest wierna swojej pierwszej miłości. Potrafi pogodzić naukę w II klasie o profilu językowym z pasjonującymi, ale wyczerpującymi zajęciami w szkole baletowej.  Z głębia tajniki współczesnego, klasycznego, jazzu, lyrical jazzu, Broadwayu. W każdą środę oczarowuje młodych aktorów szkolnego teatru, tworząc niezwykłe  układy choreograficzne i wyciskając z każdego siódme poty. 
 
Trudno uwierzyć, że  ma  czas na udział w projekcie Uniwersytet Najlepszych organizowanym przez Uniwersytet Śląski. Fascynuje ją fizyka medyczna. Pisze wiersze, szlifuje znajomość hiszpańskiego i angielskiego. Znajduje także czas na eksperymentowanie z modą. Jak to możliwe, że jedna efemeryczna istota potrafi tak wiele? Jak sama mówi, wszystko to umożliwia jej samodyscyplina, hart ducha, odporność na krytykę, a ten potencjał wyzwolił w niej ukochany taniec.
 
 
 
 

Czy spotkaliście kiedyś Anioła? Ja tak, ma na imię Kasia. Kiedy zaczyna śpiewać, to świat zmienia swoje kolory, a niebo zamiera w bezruchu. Ta wyjątkowo utalentowana dziewczyna zakochała się w muzyce w wieku 6 lat, a każdy, kto jej posłucha, ulega nie tylko czarowi pięknego głosu, ale przede wszystkim  zachwyca się jej  osobowością i skromnością. Kasia łączy pasje muzyczne, uczęszczając do Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia, z nauką w klasie biologiczno-chemicznej.  Śpiewająco radzi sobie z wysokimi wymaganiami na tym profilu. Jest także gwiazdą szkolnego teatru oraz jego kierownikiem muzycznym. 
W 2015 roku oczarowała całą Polskę swoimi występami w programie „Aplauz, aplauz!” Ma na swoim koncie wiele znaczących nagród, m.in.  zdobyła I miejsce w XIII Europejskim Integracyjnym Festiwalu Piosenki INTERMUZA, I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Gwiazdozbiory”. Wygrała również  Wojewódzki Konkurs Piosenki Aktorskiej pod hasłem: „Literatura – muzyka – teatr: miejsca wspólne, miejsca własne".
 
 

Szymon to artysta o anielskim głosie i sercu pełnym poezji. Trudno uwierzyć, że uczeń klasy biologiczno- chemicznej ma taką artystyczna duszę. Urzeka nie tylko niezwykłym  wokalem i  tworzoną poezją, ale serdecznym uśmiechem, który potrafi rozgonić każdy smutek. Można na nim zawsze polegać. Interesuje się polityką i jest wiernym kibicem piłki nożnej ,lekkoatletyki i skoków narciarskich. Osiąga sukcesy w konkursach literackich i muzycznych min. został Laureatem Konkursu  "Niektórzy lubią poezję" w kat. poezji śpiewanej, Miejskiego Konkurs Piosenki Turystycznej czy  IV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Filmowej "Śpiewanie na ekranie". Zapraszamy do lektury wiersza „Zasłonięte usta” i wysłuchania ulubionej piosenki „Dobrze że słońce".
 
 
"Zasłonięte usta"
Wychodzisz z domu jako inny człowiek
Nawet nie szczery ze sobą
Czekasz aż ktoś wyjdzie i zetnie Ci głowę.
Lecz na twarzy twój jedyny przyjaciel
Skutecznie i sumiennie przed wrogiem Cię broni
Mając ulotne nadzieje że i siebie przed Tobą wybroni
Z obu stron roztargany pragnie być ślepym
Którym okiem nie spojrzy widzi kłamliwe sceny
Odsapnąć może wreszcie gdy przekroczysz próg domu
Pozostawiony sam w kurtce 
Niepotrzebny nikomu
I czasem strapiony myśli wieczorem w kieszeni
Kiedy zaczniesz zasłaniać swoją duszę i dłonie pełne beznadziei...