Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Dowiedz się, jak możesz wyłączyć cokies w Twojej przeglądarce.
aaa.
bbb.
ccc.
ddd.
Description slide 5.
Description slide 6.
Description slide 7.
Description slide 8.

Sosnowieckie Zaduszki Muzyczne to cykliczne już spotkanie modlitewno-artystyczne w sosnowieckiej Katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Poświęcone są one pamięci zmarłych uczniów i nauczycieli sosnowieckich szkół. Organizacją Zaduszek zajmują się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu pod opieką księży.
Wydarzenie swoim patronatem objęli m.in. BISKUP SOSNOWIECKI ks.dr Grzegorz Kaszak i PREZYDENT MIASTA SOSNOWCA.
Corocznie uroczystości są uświetniane występem znanych artystów jazzowych.

Wszystko, co jest kruche i delikatne, a jednocześnie wartościowe, otaczamy szczególną troską i ochroną. Wiemy dobrze, i jest to doświadczenie nas wszystkich, jak krucha i ulotna bywa ludzka pamięć.

W życiu naszym dokonują się różne zdarzenia, spotykamy setki, a może i tysiące osób. Nie sposób o wszystkim i o wszystkich pamiętać. Są jednak takie wydarzenia i są takie osoby, które winniśmy zachować w naszym sercu. Są ludzie, którym jesteśmy winni naszą szczególną pamięć i wdzięczność. Wśród nich są na pewno ci, którzy przekazali nam wiarę i świat wartości, którzy uczyli nas ojczystej mowy i historii narodu, są ci, którzy dawali świadectwo o tym, co znaczy być człowiekiem. To wychowawcy, nauczyciele, katecheci, twórcy kultury i sztuki. W czasie Zaduszek ich wszystkich chcemy wspominać i otoczyć naszą modlitwą, bo to najcenniejszy dar, który możemy im wszystkim ofiarować. Ocalić od zapomnienia – te słowa autorstwa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego wybraliśmy jako motto tego spotkania.