„Bez praw nie może być prawdziwej wolności”
– Andrzej Frycz Modrzewski

Profil prawno - politologiczny w Plater to wybór idealny dla przyszłych prawników, polityków, historyków, socjologów i działaczy społecznych.

Realizowana w klasie innowacja "Ignorantia iuris nocet" pozwoli na zdobycie umiejętności poruszania się w sieci prawnych przepisów i stosowania prawa w codziennym życiu, a dzięki umowie z Wydziałem Prawa i Administracji uczniowie będą mogli uczestniczyć w wykładach na uczelni.
Jeśli lubisz działać, interesuje Cię życie społeczne i zjawiska polityczne – wybierz profil prawno – politologiczny!

Proponowane przedmioty rozszerzone:

• historia i wiedza o społeczeństwie,

• przedmiot rozszerzony do wyboru: język polski lub język angielski,
  • w klasie realizowana będzie innowacja pedagogiczna "Ignorantia iuris nocet - Nieznajomość prawa szkodzi"

• dodatkowy przedmiot uzupełniający: „Język łaciński w prawie”

POSTAW NA SUKCES - WYBIERZ PLATER!!!

Klasy prowno - politologiczne w II LO im. E. Plater to:

- patronat i opieka naukowa Wydziału Prawa i Administracji UŚ,
- udział w projektach edukacyjnych i społecznych,
- spotkania z prawnikami, politykami i  nakowcami,
- wysoki poziom nauczania,
- dobre przygotowanie do matury
- przyjazna atmosfera,
- zgrana społeczność uczniowska.

DOŁĄCZ DO NAS!!!