"Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat." - Galileusz

Wszystkich miłośników matematyki, informatyki i fizyki zapraszamy do klasy matematycznej w Plater.

Klasa matematyczna to propozycja idealna dla wszystkich „umysłów ścisłych” – przyszłych matematyków, analityków, inżynierów, informatyków, ekonomistów i przedsiębiorców. Realizowane w tej klasie projekty edukacyjne oraz zajęcia na Uniwersytecie Ekonomicznym wprowadzają uczniów w świat ekonomii i finansów. Jeżeli lubisz liczyć, szybko rozwiązujesz problemy, interesuje Cię świat fizyki i technologii – wybierz profil matematyczny!

Przedmioty rozszerzone w klasie matematycznej:

• profil z rozszerzeniem matematyki
    oraz dwoma rozszerzeniami do wyboru z następujących przedmiotów:
  • fizyka lub geografia
  • język angielski lub informatyka,

w klasie proponuje się dodatkowy przedmiot uzupełniający „Fizyka w doświadczeniach i praktyce”.

POSTAW NA SUKCES - WYBIERZ PLATER!!!

Klasy matematyczne w II LO im. E. Plater to:

- wysoki poziom nauczania,- współpraca z Uniwersytetem Śląskim, Uniwersytetem Ekonomicznym, Akademią Górniczo - Hutniczą w Krakowie,
- rozwijanie logicznego i kreatywnego myślenia,
- intensywne nauczanie, które zaoewni sukces na egzaminie maturalnym oraz studiach,

- przyjazna atmosfera.

DOŁĄCZ DO NAS!!!