Ze wszystkich nauk medycyna
jest najszlachetniejsza"
- Hipokrates

Wszystkich miłośników przyrody, zjawisk fizycznych, obserwacji i eksperymentów zapraszamy do klasy biologicznej w Plater.

Nowoczesne pracownie biologiczne i chemiczne wprowadzą przyszłych lekarzy, farmaceutów, biologów i chemików w świat doświadczeń i umożliwią zdobycie nie tylko wiedzy teoretycznej, ale też praktycznej. W ramach współpracy naszego Liceum z Uniwersytetem Śląskim i Śląskim Uniwersytetem Medycznym uczniowie tej klasy mogą uczestniczyć w zajęciach w najnowocześniejszych laboratoriach akademickich. Jeśli chcesz poznawać świat przy pomocy obserwacji, doświadczeń i eksperymentów - wybierz profil biologiczny!

Proponowane przedmioty w klasie biologicznej:

- przedmiot rozszerzony - biologia

- profil biologiczny I z rozszerzeniem biologii oraz  z jednym rozszerzeniem do wyboru z następujących przedmiotów: chemia lub matematyka.

W klasie proponuje się dodatkowy  przedmiot uzupełniający „Język łaciński w medycynie” oraz dodatkową godzinę biologii w 1 klasie.

- profil biologiczny II z rozszerzeniem biologii i matematyki oraz  z jednym rozszerzeniem do wyboru z następujących przedmiotów:

fizyka lub chemia lub język angielski,

w klasie proponuje się dodatkowy  przedmiot uzupełniający „Język łaciński w medycynie” lub „Fizyka w doświadczeniach i praktyce”.

POSTAW NA SUKCES - WYBIERZ PLATER!!!

Klasy biologiczne w II LO im. E. Plater to:

- zajęcia w laboratoriach UŚ i ŚUM,
- laboratoria biologiczne i chemiczne,
- wysoki poiom nauczania,
- solidne przygotowanie do matury,
- przyjazna atmosfera,
- zgrana społeczność uczniowska,