Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Dowiedz się, jak możesz wyłączyć cokies w Twojej przeglądarce.
aaa.
bbb.
ccc.
ddd.
Description slide 5.
Description slide 6.
Description slide 7.
Description slide 8.

ROK 2016 / 2017

VI edycja akcji "UNIWERSYTET POMAGA"
 
Jak co roku we współpracy z Uniwersytetem Śląskim w dniach 14 listopada do 12 grudnia organizowaliśmy zbiórkę pomocy materialnej i finansowej dla zwierzaków ze schroniska.
 
Aby pomóc bezdomnym psom i kotom przetrwać zimę zbieraliśmy:
- suchą karmę, makaron, ryż, itp.
- smycze, obroże, miski,
- koce, kołdry, poduszki,
- pieniądze na budowę bud dla psów!!! 
 
 
 
"POLA NADZIEI"

Jak co roku w październiku młodzież naszego Liceum włączyła się do ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Celem akcji jest wsparcie hospicyjnej misji poprzez wspieranie dzieł charytatywnych prowadzonych przez Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu.       

Sadzone jesienią cebulki żonkili są znakiem nadziei, jaką mogą dać młodzi ludzie osobom potrzebującym wsparcia, są gestem bezinteresownej życzliwości wobec cierpiących i samotnych. Po odpowiednim poinstruowaniu uczniów z klasy 1D, cebulki żonkili zostały posadzone w klombie szkolnym. Wiosną wypielęgnowane kwiaty będą rozdawane podczas imprez charytatywnych, a zbierane datki będą przekazane na prowadzenie opieki nad nieuleczalnie chorymi.

 
ROK 2015 / 2016
 
„Szlachetna Paczka” po raz kolejny w Platerce

„Twoje zaangażowanie to także znak, że istnieje świat, w którym ludzie są na siebie otwarci i życzliwi, pomagają przyjaciołom w biedzie, nie boją się przekraczać siebie dla innych.”

Już po raz trzeci uczniowie i pracownicy naszego Liceum wzięli udziałw ogólnopolskim  programie pomocy najuboższym „Szlachetna Paczka”, organizowanym przez Stowarzyszenie Wiosna.W inicjatywie wzięły udział wszystkie klasy. Dzięki ofiarności Uczniów, ich Rodziców i Nauczycieli udało się zgromadzić żywność, środki czystości, odzież i zabawki. Zebrane przez nas paczki zostały odebrane przez wolontariuszy i przekazane potrzebującym.

 
 
Rok 2014 / 2015:
 
SZTAB 23. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY w PLATER!!!

11 stycznia 2015 r. II LO po raz pierwszy stało się centrum sosnowieckiego finału Wielkiej Orkiesty Świątecznej Pomocy. Od samego rana szkołę odwiedzały tłumy osób chcącyć włączyć się w orkiestrową akcję pomocy. Dzięki temu w platerańskim sztabie udało się zebrać prawie 41 200 złotych!!!

Mimo niskiej temperatury na korytarzach Liceum panowała gorąca atmosfera. Dzięki pomocy wielu instytucji aż roiło się od atrakcji zarówno dla najmłodszych, którzy rozładowywali energię w sali zabaw, uczestniczyli w warsztatach plastycznych, origami i dekorowaniu ciasteczek aż po starszych, któzy mogli uczestniczyć w szkoleniach pierwszej pomocy, posłuchać muzyki, obejrzeć pokazy sportowe i taneczne, spróbować słodkich smakołyków, odwiedzić salę poswięconą historii Klubu Zagłębie i spotkać z zawodnikami, zrobić zabawne zdjęcie w fotobudce lub postrzelać na specjanie przygotowanej strzelnicy.

Naszą szkołę odwiedzili policjanci, ratownicy medyczni, ratownicy WOPR razem z psami, a nawet olbrzymi Sznupek. Podczas licytacji można było zdobyć wiele cennych przedmiotów - m.in. koszuki z podpisami piłkarzy i hokeistów, ksiązkę z autografem Jacka Cygana i wiele innych unikalnych pamiątek.

Serdecznie dziękujemy wsztstkim, którzy włączyli się w organizację 23. Finału WOŚP - wolontariuszom,  sponsorom, artystom, sportowcom, organizatorom stoisk i pokazów, nauczycielom, uczniom II LO i zaprzyjaźnionych szkół oraz wszytkim gosciom.

Dziękujemy, że byliscie z nami. SieMa i do zobaczenia za rok!

 

ZBIÓRKA NA RZECZ ZWIERZĄT W RAMACH AKCJI "UNIWERSYTET POMAGA"

Od 21 listopada do 10 grudnia 2014 r. trwała kolejna akcji UŚ „Uniwersytet Pomaga”. Obok studentów WPiA udział w akcji wzięli także uczniowie szkół partnerskich. Jak co roku puszka na datki stanęła również w holu naszego liceum. Uczniowie jak zwykle nie zawiedli i aktywnie włączyli się do akcji.

Celem tegorocznej zbiórki była pomoc dla:
- Przytuliska dla koni i innych zwierząt Komitet Pomocy dla Zwierząt „Przystań Ocalenie”,
- Społecznego Schroniska dla Zwierząt TOZ „Fauna” im. św. Franciszka z Asyżu,
- Społecznego Azylu dla Bezpańskich Zwierząt „Cichy Kąt”,
- Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.

Akcja zakończyła się 12 grudnia 2014 r. konferencją „Dzień Edukacji na Rzecz Zwierząt” przygotowaną przez Koło Naukowe Praw Zwierząt UŚ, w której udział wzięli uczniowie klasy I d politologiczno - prawnej i I b biologiczno - chemicznej.

 
Świąteczna akcja pomocy potrzebującym - SZLACHETNA PACZKA.
Jak co roku II LO zaangażowało się w zbiórkę artykułów spożywczych dla rodzin z Sosnowca.
Przy portierni znajdują się koszyki do których można wkładać:
- artykuły spożywcze o długim terminie ważnosci,
- artykuły chemii domowej,
- zabawki, ubrania, ...
 
"Jeden za wsystkich, wszyscy za jednego"
Więcej o akcji na stronie - www.szlachetnapaczka.pl
 
 
 
Rok 2013 / 2014:
 
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbył się 12 stycznia 2014roku. W tym roku Orkiestra grała  na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w działaniach Sztabu WOŚP. Pomagaliśmy w różny sposób. Kwestowaliśmy na ulicach Sosnowca, wzięliśmy udział w imprezie charytatywnej, na której prezentowaliśmy swoje talenty aby zebrać jak najwięcej pieniędzy. Wystąpili  Marta Bijan z kl.IIB, Alicja Podkowińska z kl. IA oraz Pan prof. Marcin Galas ze swoim zespołem Tomato. Pojechaliśmy nawet do Chorzowa, gdzie braliśmy udział w transmisji telewizyjnej podsumowującej działania Wośp’owe  na Śląsku. Wspólnie ze sztabem WOŚP z Zagórza, zebraliśmy ok.26 000 zł.
 
POLA NADZIEI
7 października przedstawiciele naszej szkoły pod opieką ks. Tomasza Nowaka jak co roku brali udział w sadzeniu żonkili w ramach Ogólnopolskiej Kampanii "Pola Nadziei". Nasze "pole nadziei" ma zakwitnąć przy Urzędzie Miasta Sosnowca. Sosnowiecka kampania prowadzona jest od 2007 roku przez Hospicjum św. Tomasza. Jej celem jest przede wszystkim szerzenie idei hospicyjnej, a także uwrażliwianie młodych ludzi na potrzeby chorych, cierpiących, umierających oraz zachęcanie do wolontariatu i chęci służenia i niesienia pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują.
 
DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA
Dzień Papieski obchodzony w całej Polsce 13 października pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu” stał się okazją do wsparcia „żywego pomnika papieskiego”. Wolontariusze – uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. E. Plater – na terenie sosnowieckiej katedry na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrali ponad dwa tysiące złotych. Młodzież włączyła się także w zbiórkę publiczną kwestując przez dwa tygodnie na terenie Sosnowca. Ofiary zostały przeznaczone na stypendia dla młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Obecnie programem stypendialnym objętych jest  2500 stypendystów. W zbiórkę włączyli się: Adrian Pietrzyk (koordynator), Paulina Dolega, Martyna Zielonka, Joanna Sześciak, Monika Hełmecka, Michał Jarosławski, Angelika Bieniek, Maria Słodkowska, Karolina Buszka, Klaudia Czekaj, Sandra Badurak i Adrian Łukasik.