Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Dowiedz się, jak możesz wyłączyć cokies w Twojej przeglądarce.
aaa.
bbb.
ccc.
ddd.
Description slide 5.
Description slide 6.
Description slide 7.
Description slide 8.

15 grudnia 2017 r.uczniowie klas 2c i 2b o profilu biologiczno - chemicznym uczestniczyli w wykładach na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej. Pierwszy z cyklu wykładów wprowadził młodzież w tematykę mikrozanieczyszczeń występujących w środowisku człowieka. Omówione zostały podstawowe biomimetyki hormonalne odpowiedzialne za proces biofeminizacji organizmów wodnych, ich oznaczanie i eliminacja z wód oraz ścieków. 

Na drugim przedstawiono między innymi atropogeniczne działania prowadzące do degradacji zbiorników wodnych oraz przedstawiono aktualnie stosowane metody rekultywacyjne z uwzględnieniem zabiegów przeprowadzanych w Polsce. Trzecie zajęcia dotyczyły bardzo aktualnego tematu smogu w miastach i niskiej emisji.