W poniedziałek, 4 września, odbyła się w platerańskiej auli uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W związku ze zbliżającym się 110-leciem „Plater” została ona poświęcona historii i osiągnięciom edukacyjnym naszego Liceum – jednej z najstarszych i najbardziej zasłużonych dla zagłębiowskiej oświaty szkół w Sosnowcu, która na swoim koncie ma prawie 300 laureatów, finalistów i uczestników eliminacji centralnych ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych,  licznych zwycięzców wojewódzkich i ogólnopolskich konkursów przedmiotowych, wiele sukcesów sportowych oraz szereg innowacyjnych działań dydaktycznych. Podczas uroczystości uczniowie poznali nowego dyrektora II LO w Sosnowcu – Panią mgr Justynę Tulicką. Funkcję wicedyrektora objęła Pani mgr Ewa Łudzień. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego przygotowała klasa 3a (medialna).